حرز اختصاصی شرف الشمس

0

حرز اختصاصی شرف الشمس 

دعای افزایش روزی روی انگشتر عقیق شرف الشمس
                دعای افزایش روزی روی انگشتر عقیق شرف الشمس

حرز اختصاصی شرف الشمس

حرز شرف الشمس باید روی عقیق زرد رنگ نوشته شود و اگر این سنگ در  دسترس نبود، روی یک تکه کاغذ به رنگ زرد. در این حرز ۵ اسم اعظم خداوند به شیوه مخصوصی نوشته می‌شود که حکاکی آن کار هر کسی نیست.

 

می‌گویند نویسنده این اسامی باید فرد آگاه و پاکی باشد و بتواند قوانین نوشتن این حرز را رعایت کند . در نوشتن شرف الشمس ، هیچ خطی نباید دوبار کشیده شود ،

 

سوراخ‌های ستاره و میم و‌ها و واو نباید بسته باشد ، خطوط ابتدا و انتهای ستاره نباید یگدیگر را قطع کنند ، اندازه الف‌ها یکسان باشد، واو آخر روی تمام نقش کشیده شود

 

و اگر متن ، روی کاغذ نوشته می‌شود، به جای جوهر از گلاب و زعفران استفاده شود.معمولا روی سنگ شرف الشمس کلمات الله، جمیل، رحمان، مومن و نور با خطوط مخصوصی که برای این کار تعریف شده حکاکی می‌شود.

 

البته گاهی حکاکان شرف الشمس به جای نوشته، از نقوشی استفاده می‌کنند که معرف همین کلمات هستند و در واقع حروفی هستند که از تورات، ‌ انجیل و قرآن گرفته شده‌اند.

همچنین ببینید  فواید همراه داشتن دعای حرز یمانی و خواص خواندن حرز یمانی

گاهی هم به جای این نقش‌ها و کلمات پنج حرف اول آن‌ها یعنی الف،جیم، ر، میم و نون نوشته می‌شود.

 

اما به جز این‌ها، شرف الشمس چند شرط دیگر هم دارد. اینکه در ساعات مشخصی از روز نوزدهم برج حمل نوشته شود و به نام کسی باشد که قرار است از آن دائما استفاده کند.

 

به همین دلیل است که بین شرف الشمس‌هایی که در بازار فروخته می‌شوند نمونه غیر اصل زیاد است. چون اطلاعی از زمان حکاکی آنها،جنس سنگ و نویسنده خطوط آن در دست نیست و مهم‌تر از همه، سنگبه نام استفاده کننده آن حکاکی نشده است.

 

سنگ‌های شرف الشمس در صورت نیاز، در سال‌های بعد درست در روز ۱۹ فروردین ماه بازنویسی می‌شوند اما خیلی‌ها معتقدند اگر سنگ به درستی حکاکی شده باشد نیازی به بازنویسی ندارد.

 

 

ذکرعرفان سايت ادعيه و اذکار ختومات          www.zekrerfan.com          @zekrerfan

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.