دعای شادی قلب و آرام شدن قلب و خوشحالی و شادمانی

0

دعای شادی قلب و آرام شدن قلب و خوشحالی و شادمانی

در این پست از سایت دعای شادی قلب و آرام شدن قلب و خوشحالی و شادمانی را قرار دادیم . دعای قوی و مجرب قرآنی برای شادی و شادمانی و خوشحالی و آرامش قلب و شادی قلب در این مطلب را حتما ببینید.

دعای شادی قلب و آرام شدن قلب و خوشحالی و شادمانی
                         دعای شادی قلب و آرام شدن قلب و خوشحالی و شادمانی

دعای شادی قلب و آرام شدن قلب و خوشحالی و شادمانی, دعای شادی, دعای شادی روح اموات, دعای شادی روح پدر ,دعای شادی روح میت, دعای شادی امام زمان, دعای شادی در خانه, دعای شادی قلب, دعای شادی خانواده,دعای شادی روح مردگان, دعای شادی روح اموات صوتی ,دعای برای شادی روح اموات, دعا برای شادی روح اموات , دعای صوتی برای شادی روح اموات ,دعا برای شادی روح پدر ,دعا برای شادی روح پدر و مادر, دعای برای شادی روح پدر

ذکر معروف ما شاء الله:این ذکر بسیار معروف و کارآمد است. هریک از ائمه (ع) کارکردهایی برای این  ذکر برشمرده‌اند.یکی از کارکردهای این ذکر، رفع غم و ایجاد آرامش‌خاطر برشمرده شده است:«ماشاءَ الله لا حَولَ وَ لا قوّهَ اِلّا باللهِ العَلِیَّ العظیم»«آن چه خواستِ خدا بود، نیست گردیدنى و نه توانایى اى، مگر به خدا

همچنین ببینید  دانستنی ها در مورد طلسم صبی یک شرح مختصر و مفید

ذکر علامه طباطبایی:از علامه طباطبایی، نویسنده برجسته تفسیر المیزان نقل شده‌است :برای رفع غم و ایجاد آرامش‌خاطر، در حالت نشسته یا ایستاده، دستتان را روی سینه بگذارید و آیه ۲۸ سوره رعد را زمزمه کنید: «الذّینَ امَنوا و تَطمَئِنُّ قُلوبُهُم بذِکرِ اللهِ اَلا بذِکرِالله تَطمَئِنُ القلوب» «همان کسانى که ایمان آورده‌اند و دلهایشان به یاد خدا آرام مى‌گیرد. آگاه باش که با یاد خدا دلها آرامش مى‌یابد.» (ترجمه از استاد فولادوند) ذکر یا حی یا قیوم: در روایت‌ها گفته شده که زمزمه‌کردن این ذکر، موجب صفای دل و رفع ناراحتی‌ها می‌شود: «یَا حَیُّ یَا قَیُّومُ یَا مَن لاَ إِلَهَ إِلاَّ أنت».ذکر معروف به یونسیه: ذکر یونسیه ، قسمتی از آیه ۸۷ سوره انبیا است. معروف است که حضرت یونس، بر اثر مداومت بر این ذکر از سختی‌ها نجات یافت و به آرامش و شادی رسید.همچنین معروف است که امام صادق (ع) این ذکر را در مواقع ناراحتی و غم سفارش کرده‌اند: «لاَ إِلَهَ إِلاَّ أنتَ سُبحَانَکَ إِنِّی کُنتُ مِنَ الظَّالِمِینَ» «معبودى جز تو نیست، منزهى تو راستى که من از ستمکاران بودم.»

ذکر سوره آل عمران:در سوره “آل عمران” خداوند فرموده‌است: «پس (آن کسانی که به عزم جهاد خارج گشتند و تخویف شیاطین در آنها اثر نکرد و به ذکر فوق تمسک جستند) همراه با نعمتی از جانب خداوند (عافیت) و چیزی زاید بر آن (سود در تجارت) بازگشتند و هیچگونه بدی به آنان نرسید.»منظور از “ذکر فوق”، ذکر «حَسْبُنَا اللَّهُ وَ نِعْمَ الْوَکیلُ» در سوره آل عمران آیه ۱۷۱ است. این ذکر برای رفع مشکلات و مددجویی از خداوند مهربان، بسیار موثر خواهد بود.ذکر سوره غافر: معروف است که آیه ۴۴ سوره غافر برای دفع خطر و بدی‌ها و رسیدن به آرامش بسیار کارآمد است: «افوض امری الی الله، ان الله بصیر بالعباد» «کارم را به خداوند واگذار می‌کنم، چرا که خداوند به احوال بندگانش بیناست‏» (ترجمه از بها الدین خرم‌شاهی).دعای پنجاه و چهارم صحیفه سجادیه :صحیفه سجادیه از جمله کتاب‌های بسیار برجسته در زمینه دعاهای عارفانه با خداوند است. این کتاب شامل مجموعه دعاهای معنوی امام زین‌العابدین (ع) با خداوند مهربان بوده که هر کدامشان موضوع نسبتا متفاوتی دارند.

همچنین ببینید  طلسم بخت گشایی در 14 روز برای باز شدن سریع بخت بسته

معروف است که امام (ع) دعای زیر را برای رفع غم و اندوه زمزمه می‌کرده‌اند: یَا فَارِجَ الْهَمِّ، وَ کَاشِفَ الْغَمِّ، یَا رَحْمَانَ الدُّنْیَا وَ الْآخِرَهِ وَ رَحِیمَهُمَا ای زداینده ‌اندوه و برطرف‌کننده غم،‌ای رحمن دنیا و آخرت و رحمت آورنده در دو دنیا صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ، وَ افْرُجْ هَمِّی، وَ اکْشِفْ غَمِّی. بر محمد و آلش درود فرست، و اندوه مرا برطرف ساز، و غم دلم را بزدای یَا وَاحِدُ یَا أَحَدُ یَا صَمَدُ یَا مَنْ‏ «لَمْ یَلِدْ وَ لَمْ یُولَدْ وَ لَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُواً أَحَدٌ» ای یگانه،‌ ای یکتا،‌ ای بی‌نیاز،‌ای کسی که نزاده‌ای و زائیده نشده‌ای و کسی همتای حضرت تو نیست، اعْصِمْنِی وَ طَهِّرْنِی، وَ اذْهَبْ بِبَلِیَّتِی. مرا حفظ کن و به پاکی آر، و گرفتاریم را برطرف کن. وَ اقْرَأْ آیَهَ الْکُرْسِیِّ وَ الْمُعَوِّذَتَیْنِ وَ قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ، و قل: و آیهالکرسی و معوّذتین (سوره‌های فلق و ناس) و قل هوالله را بخوان و بگو: اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ سُؤَالَ مَنِ اشْتَدَّتْ فَاقَتُهُ، وَ ضَعُفَتْ قُوَّتُهُ خداوندا، از تو می‌خواهم همچون خواهش کسی که نیازش سخت، و نیرویش سست است وَ کَثُرَتْ ذُنُوبُهُ، سُؤَالَ مَنْ لَا یَجِدُ لِفَاقَتِهِ مُغِیثاً، وَ لَا لِضَعْفِهِ مُقَوِّیاً و گناهانش افزایش یافته، همچون خواهش کسی که برای نیاز خود فریادرسی، و برای ضعفش نیرودهنده‌ای وَ لَا لِذَنْبِهِ غَافِراً غَیْرَکَ، یَا ذَا الْجَلَالِ وَ الْإِکْرَامِ أَسْأَلُکَ عَمَلًا تُحِبُّ بِهِ مَنْ عَمِلَ بِهِ و برای معصیتش آمرزنده‌ای جز تو نمی‌یابد،‌ ای صاحب جلال و اکرام، از تو درخواست عملی دارم که هرکه آن را بجای آورد دوستش داری وَ یَقِیناً تَنْفَعُ بِهِ مَنِ اسْتَیْقَنَ بِهِ حَقَّ الْیَقِینَ فِی نَفَاذِ أَمْرِکَ.
برگرفته از سایت دعا786

همچنین ببینید  دعا و اذکار جهت ترک اعتیاد و ترک مشروبات الکلی

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.