دعای همراه برای آرامش اعصاب و روان-بهترین دعای همراه آرامش

0

دعای همراه برای آرامش اعصاب و روان-بهترین دعای همراه آرامش

در این پست از سایت دعایاب دعای همراه برای آرامش اعصاب و روان,بهترین دعای همراه آرامش را قرار دادیم . متن دعای همراه سریع الاجابه و مجرب قرآنی برای به دست آوردن آرامش روح و روان و آرامش اعصاب را در سایت دعایاب مشاهده کنید.

دعای همراه برای آرامش اعصاب و روان,بهترین دعای همراه آرامش
دعای همراه برای آرامش اعصاب و روان,بهترین دعای همراه آرامش

دعای همراه برای آرامش اعصاب و روان-بهترین دعای همراه آرامش ,دعای آرامش اعصاب صوتی, دعای آرامش اعصاب در خانه ,دعای آرامش اعصاب برای کودکان ,دعا آرامش اعصاب دانلود, دعای آرامش اعصاب ,دعای آرامش دهنده اعصاب, دعای آرامش اعصاب و روان, دعای آرامش روان ,دعای ارامش روح روان, دعا و آرامش روان ,دعای آرامش روح و روان صوتی, کلیپ دعای آرامش روح روان ,دعای آرامش قلب ,دعای آرامش اعصاب, دعای آرامش قبل از خواب ,دعای آرامش قلب صوتی, دعای آرامش دل, دعای آرامش قبل از خواب صوتی, بهترین دعای آرامش ,بهترین دعای آرامش دهنده, بهترین دعای آرامش قلب, بهترین دعا ارامش ,دعای بهتر شدن رابطه زناشویی, دعای بهتر شدن روابط زن و شوهر, دعای ارامش همراه ,دعای همراه برای آرامش قلب, دعای آرامش همسر, دعای همراه برای آرامش, دعای همراه برای رفع استرس

دعا برای رفع اضطراب

دست یابی به آرامش اعصاب و روان تنها باآرامش درونیبه دست می آید. همه انسان ها به خصوص مومنان می دانند که یاد خدا آرامش بخش دل ها است و به همین خاطر پناه بردن به خدا را راهی مطمئن برای رفع دلشوره می دانند. فردی که اعصاب و روان خویش را کنترل نماید ، دیگر خشمگین و ناراحت نخواهد بود. پروردگار عالم یکی از خصوصیات انسان های پارسا و مومن را “کظم غیظ”و عفو از مردم می داند و می فرماید: مومنان به هنگام عصبانیت خشم خود را فرو می برند و از اشتباه مردم در می گذرند و همانا خداوند نیکوکاران را دوست دارد.

همچنین ببینید  دعای آرامش شبانه رفع استرس و ترس سریع التاثیر و مجرب

راه های معنوی رسیدن به آرامش اعصاب و روان و رفع دلشوره

پناه بردن به خدا؛ وضو گرفتن با آب سرد؛ دور نمودن علل خشم از خود؛ صبر پیشه کردن؛ دعا برای آرامش یافتن؛ نماز؛ یاد خدا کردن…بی شک دعا، نیایش، نماز ، توبه، یاد خدا و صبر از موثرترین احیاگران روح و روان انسانی است که موجبرفع دلشوره و استرسمی شوند.

سوره های قرآنی برای دست یابی به آرامش

دعا و ذکر آرامش بخش انسان ها است. ازجمله رایج ترین دعاهای آرامش عبارتند از :1_ “ماشاءَ الله لا حَولَ وَ لا قوّهَ اِلّا باللهِ العَلِیَّ العظیم”با نیتی صادقانه و قلبی اگر این ذکر را بگویید تاثیر زیادی در کسب آرامشتان خواهید دید.

2_ میرزا احمد آشتیانی در کتاب هدیه احمدی آورده است کهعلامه طباطباییصاحب تفسیر المیزان فرموده اند: برای رسیدن به آرامش در حالت نشسته و ایستاده دست خود را روی سینه بگذارید و چندین مرتبه آیه 28 سوره رعد را بخوانید:“الذّینَ امَنوا و تَطمَئِنُّ قُلوبُهُم بذِکرِ اللهِ اَلا بذِکرِالله تَطمَئِنُ القلوب ” آرامش بخش ترین دعا برای آنان که به خدا ایمان دارند.

حجت الاسلام صحفیدر این باره روایت می کند:

در اواخر عمر علامه طباطبایی از ایشان خواستم تا پیشنهادی جهت آرامش روان بدهند و ایشان فرمود دستت را در حالت ایستاده یا نشسته بر روی سینه ات بگذار و چندین بار آیه “الذّینَ امَنوا و تَطمَئِنُّ قُلوبُهُم بذِکرِ اللهِ اَلا بذِکرِالله تَطمَئِنُ القلوب ” را ذکر کن. معنی را می توان به صورت این که : کسانی که ایمان آورده اند و دل هایشان با یاد خدا آرام می گیرد، آگاه باش که با یاد خدا دل ها آرامش می یابد. خلاصه نمود.

همچنین ببینید  دعاهای تضمینی برای اجابت دعا و خوسته های محال سریع الاجابه

شکرگذار بودن مایه آرامش روان است

طول روز به تفصیل درمورد نعمت های الهی و الطاف خداوند نسبت به خود فکر کنید و شکر تمامی نعمت هایتان باشید. از پروردگار عالم و اهل بیت (ع) یاری بطلبید و با نیروی مضاعف به زندگی تان بپردازید. آگاه باشید که محبت خداوند نسبت به بندگانش توصیف ناپذیر است و نمی توان آن را محدود کرد. ” اَلا بذِکرِالله تَطمَئِنُ القلوب” گواه روشنی است که وجود خدا و حس حضور او مایه آرامش بندگان است. هم چنین با خواندن دعاهای دیگر مفاتیح الجنان هم چوندعای کمیل،دعای ندبه،دعای مکارم الاخلاق، مناجات شعبانیه،زیارت عاشورا،زیارت جامعه کبیرمی توان از نگرانی ها و اضطراب ها دور شد. خواندن قرآن موجب رفع دلشوره و کسب آرامش می شود. سوره هایی نظیر احقاف هر جمعه، مداومت بر سوره های ق،عصر و هم چنین آیت الکرسی نیز در آرامش شما بی تاثیر نخواهند بود. مداومت بر استغفار و گفتن ذکر استغفر الله ربی و اتوب الیه و ذکر لا حول و لا قوه الا با الله العلی العظیم نیز بر رفع پریشانی بسیار موثر است.

دعا برای رفع و دفع ترس و وحشت

حلبی روایت می کند که فردی نزد امام جعفر صادق علیه السلامرفت و گفت: زمان تنهایی وحشت زده می شوم و غم و اندوه مرا فرا می گیرد ولی در بین مردم چنین حسی ندارم. امام فرمود: در ابتدا دستت بر روی قلبت بگذار و بگو: بسم الله .بعد دستت را بر روی قلبت کشیده و 7 مرتبه بگو: أَعُوذُ بِعِزَّةِ اللَّهِ وَ أَعُوذُ بِقُدْرَةِ اللَّهِ وَ أَعُوذُ بِرَحْمَةِ اللَّهِ وَ أَعُوذُ بِجَلَالِ اللَّهِ وَ أَعُوذُ بِعَظَمَةِ اللَّهِ وَ أَعُوذُ بِجَمْعِ اللَّهِ وَ أَعُوذُ بِرَسُولِ اللَّهِ وَ أَعُوذُ بِأَسْمَاءِ اللَّهِ مِنْ شَرِّ مَا أَحْذَرُ وَ مِنْ شَرِّ مَا أَخَافُ عَلَی نَفْسِی. آن شخص آن چنین کرد و بعد گفت به لطف خدای متعال ترس و وحشت از من زدوده شد و به آرامش رسیدم. (بحار الانوار ج 95 ص 138)

همچنین ببینید  طلسم علاج و درمان صرع و تشنج و ضد صرع و سرگیجه و مشکلات مغزی

راه حلی برای آرامش روحی و سعه صدر

برای افزایش حوصله و صبر خود هرشب قبل از خواب سوره مبارکه عنکبوت را قرائت کنید. هم چنین امام صادق (ع) در روایتی فرموده است که در شگفتم برای فردی که از 4 چیز می ترسد ، چگونه به 4 کلمه پناه نمی برد! فردی که ترس بر او غلبه کرده است به ذکر ” حسبنا الله و نعم الوکیل” سوره آل عمران آیه 171 پناه ببرد. افراد اندوهگین به ذکر ” لا اله انت سبحانک انی کنت من الظالمین ” سوره مبارکه انبیا آیه 87 پناه ببرند. افرادی که مورد حیله و مکر قرار گرفته اند به ذکر” افوض امری الی الله ، ان الله بصیر بالعباد” سوره مبارکه غافر آیه 44 پناه ببرند.برای کسانی که خواستار دنیا و زیبایی های دنیا هستند بهتر است به ذکر ” ماشاءالله لاحول و لاقوه الا بالله” سوره مبارکه کهف آیه 39 پناه ببرند. بی شک همه ما انسان ها در بسیاری از اوقات زندگی خود دچار اضطراب و نگرانی می شویم و به همین جهت لازم است تا بدانیم در این شرایط باید چه کنیم. امید است با خواندن آموزه های دینی و دعاهای گفته شده آرامش به عنصری جاویدان و همیشگی در زندگیتان تبدیل گردد.

برای مطالب بیشتر به سایت دعاگو 786 مراجعه کنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.