طلسم و دعای سریع الاجابه نجات از سرگردانی و ناامیدی

0

طلسم و دعای سریع الاجابه نجات از سرگردانی و ناامیدی

در این پست از سایت دعایاب دعای نجات از سرگردانی و ناامیدی و رهایی از سرگردانی را قرار دادیم . طلسم و دعای بسیار مجرب و سریع الاجابه برای نجات و خلاصی از سرگردانی و گرفتاری و ناامیدی . سرگردانی و ناامیدی در کارها و زندگی ممکن است برای همه ما به وجود بیاید در این مواقع بهترین راه توکل به خداوند و خواندن دعا می باشد .

طلسم و دعای سریع الاجابه نجات از سرگردانی و ناامیدی
طلسم و دعای سریع الاجابه نجات از سرگردانی و ناامیدی

عوامل نجات از تحیر و سرگردانی در قرآن :

۱ – عامل ایمان : ایمان و اعتقاد به پروردگار، مایه رهایی انسان از وادی حیرت و سرگردانی است.

الا الذین ءامنوا و عملوا الصـلحـت و ذکروا الله کثیرا وانتصروا من بعد ما ظـلموا وسیعلم الذین ظـلموا‌ای منقلب ینقلبون.مگر آن شاعران که اهل ایمان و نیکوکار بوده و یاد خدا بسیار کردند و برای انتقام از (هجو و) ستمی که در حق آنها (و سایر مؤمنان) شده (به نظم سخن و طبع شعر) به انتقام و دفاع برخاستند (و به شمشیر زبان با دشمنان دین جهاد کردند، آنان را مؤمنان پیروی خواهند کرد) و آنان که ظلم و ستم کردند به زودی خواهند دانست که به چه کیفر گاهی و دوزخ انتقامی بازگشت می‌کنند.

۲ – عامل توحید : توحید، زمینه ساز رهایی از تحیر و سرگردانی است.

قل اندعوا من دون الله ما لاینفعنا ولایضرنا ونرد علی اعقابنا بعد اذ هدنا الله کالذی استهوته الشیـطین فی الارض حیران له اصحـب یدعونه الی الهدی ائتنا قل ان هدی الله هو الهدی وامرنا لنسلم لرب العــلمین.

(چون حالت مشرکان به دیوانگان متحیر تشبیه شده، طبیعتا نقطه مقابل شرک یعنی توحید، آثار متضاد با آن خواهد داشت.) این آیه احتجاج بر مشرکین است به لحن استفهام انکاری، و اگر از اوصاف بت‌ها و شرکایشان مساله نفع و ضرر نداشتن را ذکر کرد، وجهش همانطوری که قبلا هم گفته‌ایم این است که انسان به طور کلی به خاطر یکی از دو جهت برای خود معبود می‌گیرد- حال چه آن معبود حق باشد و چه باطل – و آن دو جهت یکی امید به خیر است و دیگری ترس از شر.

همچنین ببینید  قوی ترین طلسم محبت دنیا – طلسم مهر و ماه

۳ – دفاع از دین : دفاع از دین، مایه رهایی انسان از گرفتاری به وادی حیرت و سرگردانی می گردد.

الم تر انهم فی کل واد یهیمون . الا الذین ءامنوا وعملوا الصـلحـت وذکروا الله کثیرا وانتصروا من بعد ما ظـلموا وسیعلم الذین ظـلموا‌ای منقلب ینقلبون.

کلمه” یهیمون” از” هام- یهیم- هیمانا” است و این واژه به معنای آنست که کسی پیش روی خود را بگیرد و برود، و مراد از هیمان کفار در هر وادی، افسار گسیختگی آنان در سخن گفتن است.

۴ – عامل عمل صالح : عمل صالح، مایه رهایی انسان از گرفتاری به وادی حیرت و سرگردانی می شود.

الم تر انهم فی کل واد یهیمون . الا الذین ءامنوا وعملوا الصـلحـت وذکروا الله کثیرا وانتصروا من بعد ما ظـلموا وسیعلم الذین ظـلموا‌ای منقلب ینقلبون. یاد خدا، مایه رهایی انسان از گرفتاری به وادی حیرت و سرگردانی است.

امام صادق (علیه السلام) میفرمایند: رسول خدا (صلی الله علیه و آله) به امیرالمؤمنین (علیه السلام) فرمودند:

یا علی! هر وقت در گرفتاری واقع شدی، این ذکر را بگو که خدای متعال با این ذکر، بلا را از تو برطرف میکند: بسم الله الرحمن الرحیم لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم اللهم ایاک نعبد و ایاک نستعین. بحارالانوار جلد ۹۲ صفحه ۱۹۴

دعای مشکل گشایی و کارگشایی در سرگردانی :

همچنین ببینید  طلسم نکاح طلسم بسیار مجرب – جهت جلب بیشتر مهر معشوق

هرگاه کسی در مشکلی فرو مانده بود و راه نجات در او نمیبیند و سرگردان و ناامید گشته باید در روز یکشنبه در ساعت شمس بر روی سه برگ درخت این عزیمت را نوشته و در آب روان بیندازد:

بسم الله الرحمن الرحیم .الله القالب الله القاهر الله الناصر الحق به الحول  و القوه ان کانت الا صیحه‌ واحده فاذا هم خامدون یا ارحم الراحمین و صلی الله علی محمد و اله الطیبین و الطاهرین یا شکیکفی یا باسط یا هو یا الله یا الله یا الله یا الله یا الله یا الله یا الله یا الله

دعای نجات از حیرت و سرگردانی :

ابن عباس گوید: على ابن ابیطالب (علیه السلام ) نزد پیامبر صلى الله علیه و آله و سلم آمد و چیزى از آن حضرت در خواست کردپیغمبر صلى الله علیه و آله و سلم به او فرمود:

یا على به حق آنکه مرا به پیغمبرى فرستاد سوگند که نزد من هیچ از کم و بیش نیست ولى تو را چیزى مى آموزم که دوست من جبرئیل براى من آورد و گفت : یا محمد این دعا هدیه اى است از نرد خداى عزوجل که تو را با آن گرامى داشته و به هیچ کس از پیغمبران پیشین این هدیه را نداده است و آن نوزده جمله است.

هر دلسوخته و هر مصیبت زده و هر اندوهناک و هر غمناک و هر کسى که در خطر دزد و آتش ‍ سوزى باشد آنها را بخواند و هر بنده اى که از پادشاهى بترسد آن کلمات را بگوید خداوند براى او وسیله رهایى فراهم سازد.

همچنین ببینید  نابترین دعاهای سریع الاجابه مجرب و قوی برای حاجت فوری

و آن دعا نوزده جمله است که چهار جمله آن بر پیشانى اسرافیل نوشته شده ،چهار جمله اش ‍ بر پیشانى میکائیل ،چهار جمله آن بر گرداگرد عرش ، چهار جمله اش بر پیشانى جبرئیل و سه کلمه آن در جائى که خدا خواسته است نوشته شده است .

على (علیه السلام ) عرض کرد: یا رسول الله چگونه آنها را بخوانیم ؟ حضرت فرمود: بگو ( یا عماد من لا عماد له و یا کریم العفو و یا حسن البلاء و یا عظیم الرجاء و یا عون الضعفاء و یا منقذ الغرقى و یا منجى الهلکى یا محسن یا مجمل یا منعم یا مفضل انت الذى سجد لک سواد اللیل و نورالنهار و ضوء القمر و شعاع الشمس و دوى الماء و خفیف الشجر یا الله یا الله یا الله انت وحدک لا شریک لک)

آنگاه مى گویى: بارالها! با من چنین و چنان کن که بطور مسلم از جاى خود بر نخیزى تا اینکه دعا ى تو مستجاب شود.

برگرفته از دعاسایت

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.